TryApple.cz | Služby
1546
page-template-default,page,page-id-1546,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,

Služby

Nastavení vašeho Apple produktu

Každé zařízení nebo program potřebuje obvykle nastavit pro potřeby klienta. Toto platí jak pro Apple tak pro jakéhokoli jiného výrobce. Pomůžeme vám nastavit program nebo aplikaci se kterou si nevíte rady, mužeme také doporučit zaškolení přímo u vás doma nebo v kanceláři, případně v našem školícím středisku, kde se s vámi podělíme o naše letíté zkušenosti. U  vašeho produktu Apple se postaráme například o:

  • manuální nebo automatická záloha fotografií či videí
  • nastavení emailové schránky
  • nastavení tiskárny
  • kompletní správa a nastavení domací nebo firemní sítě
  • nastavení chytré domácnosti HomeKit za pomocí AppleTV nebo Homepodu
  • nastavení pro děti a mladistvné
  • nastavení aplikací
  • nastavení notifikačních center
  • nastavení AppStore pro pohodlné stahování a kupování aplikací

Nastavení aplikací či samotného sýstému OS X či iOS nabízíme i v rámci naší pravidelné údržby.

Pro více informací nebo objednávku služby volejte na 775 115 551 nebo pište na mail info@tryapple.cz

Zabezpečení počítače Apple

Základním zabezpečením macOS je podobně jako u Windows Firewall. Protože společnost Apple stále pracuje na aktualizacích zabezpečení systému je tento Firewall dobrý. Nám ale dobrá řešení nestačí, proto hledáme skvělá řešení hlavně co se v oblasti zabezpečení týká. Za dobu co se v oblasti IT pohybujeme jsme otestovali všechny dostupné antiviry a kompletní ochrany systému. Opravdu jediná kompletní ochrana pro macOS se nám osvědčila ta od společnost ESET software. ESET je skvělým řešením, které opravdu funguje a znatelně nezatěžuje operační systém. Jakožto Bronze partner společnosti Eset nabízíme produkty pro firmy i domácnosti a to včetně kompletní podpory, instalace a samozřejmě pravidelné údržby. Lze využít i jednu z našich služeb pro vzdálenou správu antiviru Eset.

Pro více informací nebo objednávku služby volejte na 775 115 551 nebo pište na mail info@tryapple.cz

Instalace zálohovacího zařízení

Pro zálohování dat stolního počítače Mac nebo notebooku Macbook se nabízejí dvě možnosti zálohovácích zařízení. První je použít zálohovací zařízení Time Capsule přimo od Applu, druhé řešení je použít zařízení NAS. Nyní se podíváme jaké jsou výhody a nevýhody těchto dvou řešení.

AirPort Time Capsule NAS Synology 216j
Velikost úložného prostoru 2TB – 3TB  1TB – 8TB
Zálohování počítače Mac  ano ano
Integrovaný WIFI router ano ne
Dvojitá záloha disků  ne  ano
Možnost instalovat nové fuknce  ne  ano
Připojení mimo domov  ne  ano
Přístup podle uživatelských práv  ne  ano
Orientační cena (s DPH)  od 8 990 Kč  od 8 990 Kč

Systém macOS má velice šikovně vyřešenou zálohu celého systému Time Machine. Také je možné  jednoduše procházet časovou stopou až do doby kam záloha sahá. Je například možné vytáhout si pouze jeden soubor, který jsem před půl rokem smazal. V Time Machine se stačí jen přesunout do doby kdy vím, že tam požadovaný soubor byl a jednoduše si ho vykopíruji.

Tohle vše vám dokážeme nastavit i detailně ukázat jak to celé funguje.

Pro více informací nebo objednávku služby volejte na 775 115 551 nebo pište na mail info@tryapple.cz

Pravidelná údržba

V rámci našich služeb nabízíme především firmám pravidelnou údržbu přímo na pracovišti nebo pro rychlejší a efektivnější servis i vzdálenou správu počítačů. Tyto služby jsou rozděleny do tří tarifů podle potřeb klienta.

Servis 2h Servis 4h Servis Individual
 počet počítačů ve firmě  do 2 ks  do 4 ks  do 10 ks
 počet iphonů nebo ipadů  do 4 ks  do 8 ks  do 14 ks
 zabezpečení, nastavení routeru  ne ano ano
 vzdálená správa  ano ano ano
 telefonická podpora měsíčně ano ano ano
 nastavení tiskáren a jiných zařízení ne ano ano
 počet strávený u vás ve firmě za měsíc    do 2 hodin    do 4 hodin    na míru

Pravidelná úržba u klienta je velice důležitá pro bezproblémový provoz firmy. Nemějte strach z náhodných výpadků počítačů, jsme tu od toho, aby jsme těmto problémům pokud možné předchazeli a výpadky měli minimální vliv na vaši práci. Další důležitou věcí je udržovat počítače a samozřejmě i jiné produkty nejen od Applu aktualizované. Toto napomáhá k bezproblémové a rychlé práci, v neposlední řadě je celý systém bezpečnější a odolenější proti virům a napadení z venčí. Prevce je vždy lepší než řešení na poslední chvíli, platí to jak ve zdravotnicvní, tak i u počítačů a softwaru.

Pro více informací nebo objednávku služby volejte na 775 115 551 nebo pište na mail info@tryapple.cz

Školení produktů Apple

Školení probíhají tak, že ještě před první lekcí máme informační schůzku. Na této schůzce zjistíme jestli jste úplný začátečník s Apple produkty, který potřebuje rozsáhlejší školení například od klávesových zkratek, nebo zkušený uživatel, který potřebuje konkrétně zaměřené školení. Z informací nasbíraných z takovéto schůzky sestavíme školící menu přímo pro vás. Víme, že váš čas je cenný a proto ho nechceme marnit obecným školením.

Pro více informací nebo objednávku služby volejte na 775 115 551 nebo pište na mail info@tryapple.cz

Windows na Mac

I když používate počítač Mac, může nastat situace, kdy potřebujete mít nainstalovaný jako druhý operační systém i Windows. Většinou se tak stáva v případě potřeby použití nějakého specifického softwaru, u kterého neexistuje ve verzi pro Mac.Nejčasteji to může být například účetní program, diagnostika na automobil, speciální softwary na míru atd.

Takže jestli vlastníte nějaký program, který vyžaduje operační systém Windows, nemusíte věšet hlavu. Počítače od Applu s tímto počítají a je možné současně se systémem OS X (Apple) mít nainstalový i systém Windows (Microsoft).

V případě zájmu o instalaci nebo odbornou pomoc nás neváhejte kontaktovat, velice rádi doporučíme nejlepší řešení a vše nastavíme.

Pro více informací nebo objednávku služby volejte na 775 115 551 nebo pište na mail info@tryapple.cz